Ogłoszenie

 Księżomierz. Budynek uszkodzony przez samochód prawdopodobnie do rozbiórki

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Kilka dni temu informowaliśmy o wypadku do którego doszło w niedzielę w Księżomierzy. Auto wpadło w poślizg i uderzyło w budynek użytkowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Księżomierz. Dzisiaj oglądali go specjaliści z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, by zdecydować, czy obiekt nadaje się do remontu i dalszego użytkowania, czy konieczna będzie jego rozbiórka.

Sprawcą wypadku jest 20-letni mieszkaniec gminy Annopol. Nie zachował należytej ostrożności, nie zapanował nad samochodem Audi który prowadził, wpadł w poślizg i uderzył w budynek. W wyniku tego uderzenia zawaliła się jedna ze ścian budynku. Pęknięcia widoczne są także w innych jego częściach.


Przeczytaj też:
Księżomierz: Wpadł w poślizg i wjechał w budynek


Jak wspomnieliśmy na wstępie, dzisiaj stan obiektu oceniali przedstawiciele PINB-u.

- Na oficjalny protokół z tych oględzin będziemy musieli chwilę poczekać, ale ze wstępnych informacji wynika, że niestety będzie prawdopodobnie decyzja o rozbiórce budynku - informuje Mariusz Szczepanik, wójt gminy Gościeradów.

Jutro na miejscu zdarzenia ma się pojawić rzeczoznawca z firmy ubezpieczeniowej, w której to firmie ubezpieczenie posiada sprawca wypadku. 

- W ubiegłym roku wykonaliśmy remont tego budynku, który kosztował nas 30 tys. zł. O budynek zadbali też przedstawiciele Stowarzyszenia. Dlatego, jeśli będzie potrzeba to z pomocą naszych prawników, będziemy chcieli z tego ubezpieczenia uzyskać jak najwięcej - zapowiada wójt.

Na zdjeciu budynek użytkowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Księżomierz zniszczony przez samochód. foto PB

Najnowsze ogłoszenia