Pijany jechał krajówką. Przy kontroli nie mógł ustać na nogach

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W nocy 9 grudnia policjanci z komisariatu w Annopol zatrzymali kierującego Fiatem, który jechał całą szerokością jezdni. Po zatrzymaniu okazało się, że ma ponad 2,5 promila alkoholu w swoim organizmie. W trakcie kontroli nie był w stanie mówić ani ustać na własnych nogach.

Wczorajszej  nocy, w środę 9 grudnia, dyżurny kraśnickiej Komendy policji został poinformowany o tym, że w Wólce Gościeradowskiej po drodze krajowej 74 jeździ pijany kierowca Fiata. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący autem może być pod wpływem alkoholu. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji, który zatrzymał mężczyznę. W trakcie czynności policyjnych nie był w stanie mówić ani ustać na własnych nogach. Okazało się, że jest to 34-letni mieszkaniec Kraśnika, badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

- Apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze, zarówno ze strony kierujących jak i pieszych - mówi komisarz Dorota Węcławska-Baran - Przypominamy, że zgodnie z nowymi przepisami, za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kierowca jest karany zakazem prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz grzywną w wysokości 5 tys. zł, jeśli pierwszy raz jechał w stanie nietrzeźwości, w przypadku kolejnej jazdy - grzywna wynosi  10 tys. zł - dodaje policjantka.