Kraśnik. Dwaj sprawcy rozboju na 25-latku zatrzymani

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Do przestępstwa doszło dzisiaj (18 stycznia) w nocy. Napadnięty 25-latek z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Sprawcy rozboju, którzy nie tylko pobili mężczyznę, ale też ukradli mu kartę bankomatową i pieniądze, bardzo szybko wpadli w ręce policji.

- O godzinie 3.00 w nocy dyżurny KPP w Kraśniku skierował patrole w rejon zgłoszonego rozboju. Policjanci po przybyciu na wskazane miejsce zastali leżącego mężczyznę z widocznymi śladami pobicia. Wymagał natychmiastowej pomocy lekarskiej - informuje st. asp. Janusz Majewski rzecznik prasowy kraśnickiej Komendy Powiatowej Policji.

Z przekazanych funkcjonariuszom informacji wynikało, że został napadnięty przez dwóch nieznanych mu mężczyzn. Całe zdarzenie widział świadek.

- Według jego relacji napastnicy bili, kopali i skakali po głowie poszkodowanego. Na widok zbliżającego się świadka uciekli. Pobity, z obrażeniami głowy 25-letni mieszkaniec Kraśnika trafił do szpitala. Jak się okazało, sprawcy napadu zabrali ciężko pobitemu mężczyźnie kartę bankomatową oraz pieniądze w kwocie 400 zł - dodaje aspirant Majewski

Już kilkanaście minut po podjęciu poszukiwania sprawców policjanci zauważyli 2 osoby odpowiadające rysopisowi.

- Na widok radiowozu zauważeni mężczyźni usiłowali uciekać, jednak po kilkunastu metrach zostali zatrzymani. Policjanci stwierdzili u jednego z zatrzymanych otarcia naskórka oraz zakrwawione dłonie świadczące o udziale w pobiciu - relacjonuje przebieg zatrzymania rzecznik prasowy kraśnickiej KPP. 

Sprawcy to 23 i 31-letni mieszkańcy Kraśnika. W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Za rozbój zatrzymanym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.