Ogłoszenie

Ćwiczenia z ratownictwa lodowego na Zalewie Kraśnickim. Foto, Wideo

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Przez ostatnie trzy dni, od 19 do 21 stycznia, na Zalewie Kraśnickim odbywały się strażackie ćwiczenia z ratownictwa lodowego organizowane przez kraśnicką Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej. Udział wzięli w nich strażacy z kraśnickiej PSP oraz jednostek OSP z naszego terenu należących do KSRG, które na swoim wyposażeniu mają sanie lodowe.

We wczorajszych ćwiczenia które obserwowaliśmy, oprócz kraśnickich strażaków z PSP udział wzięli ich koledzy ochotnicy z Dzierzkowic Woli i Gościeradowa.

- Ćwiczenia polegały na zapoznaniu strażaków z ratownictwem na lodzie. Sanie lodowe, które ćwiczące jednostki mają na swoim wyposażeniu, zostały przez nie zakupione niedawno. Były to pierwsze ćwiczenia, w których ci strażacy mogli sobie przećwiczyć ratowanie ludzi, którzy zimą wpadli do wody - informuje kapitan Adam Piłat, zastępca dowódcy JRG PSP Kraśnik.

 

 

Co powinien zrobić człowiek pod którym załamie się lód?

- Przede wszystkim zachować spokój. Panika jest najgorszym doradcą. Na początek należy się rozejrzeć czy nie ma wokół osób postronnych i wezwać ich na pomoc. Jeśli takich osób nie ma, trzeba samemu spróbować się powoli wydostać. Położyć się na wodzie, rozłożyć szeroko ręce i spróbować wejść na lód w tę stronę z której się przyszło - dodaje kapitan Piłat.

Nasze zdjęcia z czwartkowych ćwiczeń można zobaczyć tutaj.

Najnowsze ogłoszenia