Czterech podejrzanych o rozbój w areszcie. Policja szuka jeszcze dwóch napastników

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Do rozboju, którego ofiarą padł młody mężczyzna, mieszkaniec Kraśnika, doszło wczoraj (w czwartek 25 lutego). Napastnicy, było ich sześciu, pobili go i zabrali torbę z laptopem. Czterech z nich już jest w rękach policji. Poszukiwania dwóch pozostałych wciąż trwają.

Rozbój miał miejsce w Kraśniku na ulicy Szewskiej.

- Poszkodowany mężczyzna powiadomił o napaści policję i z pomocą obecnego na miejscu ojca i sąsiada zatrzymał jednego ze sprawców przed przybyciem patrolu. Interweniujący policjanci przejęli zatrzymanego i udali się na poszukiwanie pozostałych uczestników napadu. W trakcie penetracji pobliskich ulic zauważyli kolejnych sprawców, którzy zostali rozpoznani przez pokrzywdzonego. Na widok policji mężczyźni zaczęli uciekać i usiłowali schować się pod schodami jednego z budynków. Zostali zatrzymani i przekazani kolejnemu patrolowi, który przybył na miejsce zdarzenia - informuje st. asp. Janusz Majewski, rzecznik prasowy KPP Kraśnik.

Chwilę później w ręce funkcjonariuszy wpadł kolejny napastnik. Młody mężczyznę na widok radiowozu zaczął uciekać, ale po kilkunastu metrach został zatrzymany.

- Czterej młodzi mężczyźni, w wieku 19-21 lat, mieszkańcy Kraśnika, trafili do policyjnego aresztu. W momencie zatrzymania byli nietrzeźwi. Po wytrzeźwieniu zostaną przesłuchani i doprowadzeni do Prokuratora celem zastosowanie środka zapobiegawczego - dodaje st. asp. Majewski.

Policja ustaliła także tożsamość dwóch pozostałych sprawców rozboju. Trwają czynności mające doprowadzić do ich zatrzymania i odzyskania zabranego w trakcie napadu laptopa. 

Uczestnikom rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.