Ogłoszenie

Kolejne oszustwo „na wnuczka”. Mężczyzna stracił 30 tys. zł

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Mieszkaniec Kraśnika padł ofiarą oszustów. Nieświadomy przekazał przestępcom 30 000 zł. Policja prosi osoby starsze o szczególną ostrożność!!! Oszuści są bezwzględni, a ich metody bardzo wyrachowane.

Wczoraj w Kraśniku (poniedziałek) doszło do przekazania znacznej kwoty pieniędzy oszustom podającym się za członków rodziny.
Z ustaleń policji wynika, że około godziny 11.00 do starszego mężczyzny, mieszkańca Kraśnika, zadzwoniła na telefon stacjonarny kobieta, podająca się za córkę, z prośbą o pożyczkę pieniędzy. Pożyczka miała być w kwocie 50. 000 zł mężczyzna nie mając takiej sumy zgodził się przekazać 30.000 zł, przy czym 5. 000 zł pożyczył od sąsiada. Pożyczka, jak przekazała dzwoniąca miała być przeznaczona na załatwienie problemów w banku. Po pieniądze ze względu na to, że sama nie może się zgłosić przyjść miał kurier. Faktycznie po upływie niespełna godziny w mieszkaniu pojawił się mężczyzna, któremu  nieświadomy oszustwa mieszkaniec Kraśnika przekazał tą znaczną kwotę.
Dopiero po kilku godzinach pokrzywdzony zorientował się, że został oszukany. Stało się to po telefonie faktycznej córki, która zdziwiła się słysząc o pożyczce. Policjanci z Kraśnika po zawiadomieniu o oszustwie poszukują sprawców. Mężczyzna któremu poszkodowany przekazał pieniądze ma ok. 30 jest szczupłej budowy ciała, ciemne krótkie włosy, ubrany był w czarną kurtkę i czarne spodnie.
POLICJA PROSI OSOBY STARSZE O SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ!!!
Jeśli będą otrzymywały telefony o "kłopotach finansowych rodziny" - najlepiej oddzwonić do rodziny i zweryfikować, czy to prawda. Jeśli zadzwonią osoby podające się za znajomych wnuka czy innych członków rodziny - też warto to sprawdzić, dzwoniąc do swoich bliskich. Jeśli po zweryfikowaniu informacji okaże się, że mamy do czynienia z oszustem, niezwłocznie powiadomić policję: nr tel. 997, 112. W kontakcie z takimi osobami powinniśmy zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczących wyglądu, zachowania, pojazdów jakimi oszuści poruszają się.
Prośba dotyczy także członków rodzin osób starszych, a także do ich sąsiadów - by uczulili je i ostrzegli przed grasującymi "telefonicznymi" oszustami.

Najnowsze ogłoszenia