19-latek z gminy Trzydnik Duży oszukiwał poprzez aukcje internetowe

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Wystawiał ogłoszenia o sprzedaży sprzętu i części komputerowych. Klienci którzy je wygrywali pieniądze wysyłali na wyznaczone konta, ale zakupionych rzeczy nigdy nie dostali. Policjanci z annopolskiego Komisariatu zatrzymali 19-letniego oszusta.

- Jak ustalili mundurowi, oszust oferował do sprzedaży sprzęt oraz części komputerowe. Mężczyzna posługiwał się kilkoma fikcyjnymi kontami internetowymi, zarejestrowanymi na różne osoby. Nieświadomi klienci przelewali pieniądze na wskazane w ogłoszeniach konto bankowe i nigdy nie otrzymywali zamówionego towaru. Mężczyzna w okresie od grudnia zeszłego roku do marca b.r. wyłudził od kilku osób ponad 5 tysięcy złotych - informuje st. asp. Janusz Majewski, rzecznik prasowy KPP Kraśnik.

Oszustem okazał się 19-latek z gminy Trzydnik Duży. Usłyszał 8 zarzutów dotyczących internetowych przestępstw. 

- Zatrzymany przyznał się do winy i poddał się zaproponowanej przez prokuratora karze - 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, 800 zł grzywny oraz zwrot wszystkich wyłudzonych kwot pieniędzy. Jednocześnie przez okres zawieszenia kary aresztu będzie zgłaszał się na dozór policyjny - dodaje st. asp. Majewski.