Ogłoszenie

Policjanci z policyjnym psem Rexem odwiedzili uczniów SP6 i przedszkolaków z PM6. Foto

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Z okazji Dnia Dziecka kraśnickie placówki oświatowe przygotowywały dla swoich podopiecznych wiele różnych atrakcji. Szkołę Podstawową nr 6 oraz Przedszkole Miejskie nr 6 wspomogli w tym policjanci. Ich spotkania z dzieci były okazją do rozmowy o bezpieczeństwie, ale największym zainteresowaniem cieszył się czworonożny policjant Rex i pokaz jego tresury.

Podczas spotkań z przedszkolakami i uczniami podstawówki omówili między innymi przepisy ruchu drogowego, zasady bezpiecznej jazdy, szczególnie z zakresu jazdy rowerem, i ogólnych zasad poruszania się po drogach. Policjanci przypomnieli również o obowiązku korzystania z fotelików samochodowych i zapinania pasów bezpieczeństwa. Największym zainteresowaniem najmłodszych, zarówno w Szkole Podstawowej nr 6, jak i Przedszkolu Miejskim nr 6, cieszył się czworonożny policjant Rex - pies policyjny służący w kraśnickiej komendzie.

- Przewodnik psa aspirant Andrzej Kołtyś pokazał jego tresurę i umiejętności oraz opowiedział o jego pracy w policji. Uczulał też jak zachowywać się w kontakcie z psem oraz podpowiadał co należy zrobić w przypadku ataku zwierzęcia - informuje aspirant Marta Winiarczyk-Bigos z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

 

 

 

 

 

 

foto Policja

Najnowsze ogłoszenia