Gm. Urzędów. Towarowym busem z 3 miejscami jechało 11 osób

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Na taboretach, krzesłach i podłodze "na pace" towarowego busa siedziało 8 pasażerów. Przepełnione auto policjanci kraśnickiej drogówki zatrzymali w miejscowości Kolonia Wierzbica w gminie Urzędów.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 26 czerwca. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Kraśniku zatrzymali do kontroli dostawczego mercedesa sprintera. Zgodnie z warunkami technicznymi określonymi w dowodzie rejestracyjnym, w pojeździe powinny znajdować się tylko 3 osoby wraz kierowcą. Tymczasem...

- W busie podróżowało aż o 8 osób więcej, niż pozwalały na to warunki techniczne. Pasażerowie siedzieli na podłodze oraz wstawionych krzesłach i taboretach. Kierujący pojazdem mieszkaniec gminy Urzędów zabierając tak dużą ilość osób do nieprzystosowanego do przewozu ludzi samochodu naraził je na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia w przypadku jakiegokolwiek zdarzenia drogowego. Mężczyzna za swoją nieodpowiedzialność stracił już prawo jazdy oraz przyjął zaproponowany mu mandat karny - mówi aspirant Marta Winiarczyk-Bigos z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

 Ponadto policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu ze względu na zły stan techniczny auta.

 

foto Policja