Ogłoszenie

Kraśniccy policjanci wykryli i zlikwidowali na terenie gminy Annopol kolejną uprawę konopii indyjskich

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W minioną środę (13 lipca) w jednej z miejscowości gminy Annopol podczas przeszukania mieszkania, posesji i przyległego do niej lasu kraśniccy policjanci wykryli i zabezpieczyli gotowy susz roślinny i sadzonki konopi indyjskich. Właściciel uprawy z zabezpieczonego surowca mógłby pozyskać ponad 200 gramów środków narkotycznych.

- Na podstawie zgromadzonych materiałów operacyjnych funkcjonariusze podejrzewali, że właściciel jednej z posesji na terenie gminy Annopol posiada susz konopi indyjskich oraz prowadzi uprawę tej rośliny. Ustalenia potwierdziły się. W mieszkaniu podejrzewanego mężczyzny policjanci ujawnili susz konopi indyjskich, a na posesji i sąsiadującym z posesją leśnym młodniku sadzonki tej rośliny. Sadzonek było 11 z czego kilka największych sięgało prawie półtora metra - informuje st.asp. Janusz Majewski, rzecznik prasowy KPP Kraśnik.

Odnalezione rośliny oraz susz zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy. Ich właścicielem był 32-letni mieszkaniec gminy Annopol. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Na zdjęciu policjant w kamizelce odblaskowej z zabezpieczonym krzakiem konopi. foto Policja

Najnowsze ogłoszenia