Ogłoszenie

Życzenia, awanse i nagrody z okazji Święta Policji. Foto

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

41 policjantów otrzymało awanse na wyższe stopnie służbowe, a do jednego - aspiranta sztabowego Andrzeja Likosa - trafiła nagroda motywacyjna od Komendanta Wojewódzkiego Policji za dotychczasową służbę i osiągnięcia w jej ramach. Uroczyste spotkanie z okazji Święta Policji odbyło się dzisiaj w kraśnickim Centrum Kultury i Promocji.

- Wkraczając w 2016 rok założyliśmy sobie kilka podstawowych celów jakie należałoby osiągnąć, aby bezpieczeństwo mieszkańców powiatu kraśnickiego było jeszcze większe. Między innymi dalsze zwiększenie liczby policjantów skierowanych do służby patrolowo-interwencyjnej, jak i do służby na drodze w ramach bezpieczeństwa ruchu drogowego, ograniczenie popełnianych przestępstw kryminalnych, skrócenie czasu reakcji na zgłoszoną interwencję, przynajmniej utrzymanie stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zakładaliśmy też kontynuowanie prac w zakresie popraw warunków pracy policjantów i pracowników służby cywilnej, a także przyjęć interesantów. Dziś na półmetku 2016 roku możemy sobie powiedzieć, że cele te w dużej mierze zostały osiągnięte - przekonywał podczas uroczystości komendant powiatowy policji mł. insp. Kazimierz Kula.

A świadczą o tym chociażby dalszy spadek liczby przestępstw kryminalnych, a także kradzieży i kradzieży z włamaniem. Jeżeli chodzi o rozboje, bójki i pobicia to, jak poinformował komendant Kula, w przypadku każdego z takich przestępstw sprawca został ustalony i rozliczony. Było 33 zgłoszenia zaginięć osób, w tym 11 pierwszej kategorii gdzie w stan alarmu stawiana była praktycznie cała jednostka i służby wspierające jak straż pożarna, ale wszystkie zakończyły się szczęśliwym odnalezieniem poszukiwanych. Kraśniccy policjanci zatrzymali 19 sprawców przestępstw poszukiwanych listami gończymi.

 

 

- Policja nie jest tylko od ścigania przestępców, nakładania mandatów karnych, dyscyplinowania sprawców wykroczeń w ruchu drogowym. Na co dzień wielu policjantów realizuje szereg działań i przedsięwzięć w zakresie profilaktyki i prewencji, w zakresie pracy nad najmłodszymi ,aby i oni wiedzieli jak się zachowywać - zwracał też uwagę komendant Kula.

Co również ważne dzięki realizowanym inwestycjom policjanci pracują, a interesanci są przyjmowani w coraz lepszych warunkach. Termomodernizacji został poddany budynek główny i garażowy Komendy Powiatowej. Odnowiona została między innymi dyżurka i recepcja. Remontem objęte zostały już wszystkie korytarze i niektóre pomieszczenia biurowe. Prace nadal trwają. Lada dzień policja już formalnie uzyska działkę od miasta Annopol na której ma być budowany nowy obiekt komisariatu.

W dobrych nastrojach policjanci z terenu powiatu kraśnickiego mogą więc obchodzić tegoroczne Święto Policji. Dodatkowym ku temu argumentem są nominacje na wyższe stopnie służbowe. Ty razem otrzymało je 41 funkcjonariuszy, w tym jeden w korpusie oficerów młodszych, 28 w korpusie aspirantów, 11 w korpusie podoficerów oraz 1 w korpusie szeregowych. Nominacje wręczyli zastępca komendanta wojewódzkiego policji mł. inspektor Robert Szewc i komendant Kula.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele samorządów, służb i instytucji współpracujących z policją oraz rodziny funkcjonariuszy.

 

Zdjęcia z dzisiejszego wydarzenia można zobaczyć tutaj

Najnowsze ogłoszenia