Ogłoszenie

Policjanci tropią nielegalne papierosy

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Kolejny raz policjanci z Kraśnika udaremnili sprzedaż papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Kontrabanda została zabezpieczona u obywatela Ukrainy, który zamierzał sprzedać nielegalne papierosy na targowisku miejskim.

Policjanci z Zespołu Do Walki z Przestępczością Gospodarczą kraśnickiej komendy prowadzą stałe działania przeciwko handlarzom towarami nielegalnie przemyconymi z za wschodniej granicy, nie posiadającymi polskich znaków Akcyzy Skarbowej.

We środę podczas kontroli targowiska miejskiego w Kraśniku policjanci zatrzymali obywatela Ukrainy posiadającego przy sobie ponad 330 paczek papierosów nielegalnie wwiezionych na teren naszego państwa. W przypadku sprzedaży nielegalnego towaru Skarb Państwa utracił by ponad  7000 zł. Mężczyzna będzie odpowiadał za handel nielegalnym towarem, grozi mu wysoka grzywna.

Tydzień wcześniej zatrzymano aż 1250 paczek papierosów. Policjanci ustalili, iż w jednym z handlowych boksów przechowywane i sprzedawane są papierosy i alkohol bez polskich znaków akcyzy skarbowej, przemycone zza wschodniej granicy. Mężczyzna prowadzący handel na widok zbliżających się policjantów szybko zamknął boks i się oddalił, po drodze ukrywając posiadany przy sobie nielegalny towar. Po chwili został zatrzymany jednak nie chciał otworzyć pomieszczenia z którego wyszedł. Policjantom w otwarciu drzwi do pomieszczenia pomogli strażacy, wyważając siłowo zabezpieczenie.

Wewnątrz funkcjonariusze odnaleźli ponad 1200 paczek papierosów bez akcyzy, jak również 9 butelek spirytusu. W sumie policjanci zabezpieczyli 1250 paczek papierosów. Zatrzymany mężczyzna przyznał się do kontrabandy, przeciwko niemu zostanie wszczęte postępowanie za naruszenie prawa Kodeksu Karno-Skarbowego. Za posiadanie i handel nielegalnym towarem grozi mu wysoka grzywna. Wyliczona kwota strat poniesionych przez Skarb Państwa w przypadku sprzedaży kontrabandy wyniosła prawie 30 000 zł.

Najnowsze ogłoszenia