16 miesięcznym chłopcem opiekowała się pijana matka. Sprawę zgłosiła pracownica MOPS

Na sygnale
Narzędzia
Czcionka

Policjanci ustalają czy 38 letnia mieszkanka Kraśnika nie naraziła swojego dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W chwili gdy opiekowała się 16-miesięcznym chłopcem miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Problem policjantom wczoraj (2 września) po godzinie 13:00 zgłosiła pracownica Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Z jej relacji wynikało, że w jednym z mieszkań przy ul. Strażackiej w Kraśniku pijana 38 letnia kobieta ma pod opieką małe dziecko.

- Policjanci, którzy pojechali na miejsce potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że 38- letnia mieszkanka Kraśnika jest kompletnie pijana. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jej organizmie. Razem z nią w domu przebywał 16 miesięczny syn. Dziecko zostało oddane pod opiekę ojca - informują policjanci.

 Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a taki zarzut może być postawiony matce, grozi kara do lat 5 pozbawienia wolności.