Dwóch kraśniczan włamywało się do automatów do gier

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Obaj są już w rekach policji. Obaj maja po 32 lata. Za kradzież z włamaniem zgodnie z kodeksem karnym grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Do zdarzeń doszło w okresie od marca do czerwca tego roku w dwóch lokalach z automatami do gier o niskich wygranych. Sprawcy po uprzednim uszkodzeniu elementów automatów kradli z ich wnętrza pieniądze. W jednym przypadku dokonali kradzieży automatu. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę ponad 30 tys. złotych.

- Kraśniccy kryminalni ustalili i zatrzymali sprawców. Okazali się nimi dwaj mężczyźni w wieku 32 lat. Obaj są mieszkańcami Kraśnika. Podczas przeszukania u jednego ze sprawców odzyskali skradziony automat do gier oraz znaleźli ponad 5 g marihuany i oraz blisko 45 g amfetaminy. Zabezpieczyli również narzędzia, tzw. łapki i łomy, którymi posługiwali się sprawcy dokonując włamań - informuje st. aspirant Marta Winiarczyk-Bigos z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

 Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznali. Jeden z nich usłyszał dodatkowy zarzut posiadania narkotyków.