Ogłoszenie

Sklepowi włamywacze złapani na gorącym uczynku

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Policjanci z patrolu prewencyjnego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamywali się do jednego ze sklepów z odzieżą w Zakrzówku. Sprawcy zostali zatrzymani wewnątrz sklepu, byli całkowicie zaskoczeni. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (poniedziałek, 7.11) po godz. 22.00 policjanci z kraśnickiej komendy zostali skierowani przez dyżurnego na miejsce włamania. Z telefonicznego zawiadomienia wynikało, że pomimo późnej pory wewnątrz sklepu z odzieżą widać poruszające się światła.

Policjanci po przybyciu na miejsce pozostawili radiowóz kilkanaście metrów od placówki handlowej i podeszli pod wyłamane drzwi. Po wejściu do środka na korytarzu zauważyli mężczyznę w czarnej kurtce, który na widok funkcjonariuszy usiłował uciec ale został obezwładniony i zatrzymany. W jednym z kolejnych pomieszczeń policjanci zauważyli drugiego przestępcę, który z pomocą latarki w telefonie komórkowym przeszukiwał pomieszczenie. Włamywacz był całkowicie zaskoczony widokiem policji. Również usiłował uciec, stawiał opór przy zatrzymaniu.

Na miejscu włamania zostały wykonane oględziny dokumentujące działanie sprawców. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu, obaj są mieszkańcami gm. Zakrzówek w wieku 29 i 31-lat. W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi.

Policjanci sprawdzą również czy wcześniej nie dokonywali innych kradzieży z włamaniem. Za ten czyn grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Najnowsze ogłoszenia