Ogłoszenie

Zatrzymani z narzędziami mogącymi służyć do włamań i dużą ilością bilonu

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Policjanci podczas kontroli drogowej w bagażniku zatrzymanego samochodu odnaleźli narzędzia mogące służyć do włamań oraz woreczki foliowe z dużą ilości bilonu w postaci 1, 2 i 5 groszówek, które mogły pochodzić z włamania do nieznanego obiektu. Podróżujący samochodem dwaj mężczyźni nie potrafili wyjaśnić do czego służą im narzędzia i skąd mają bilon. Okazało się, że mają na swoim koncie kilka przestępstw dokonanych na terenie powiatu kraśnickiego.

Zatrzymania miało miejsce w środę 31 listopada ok. godz. 2.00 w nocy. Policjanci z patrolu z Komisariatu Policji w Annopolu podczas kontroli ustalili, że żaden z dwóch mężczyzn jadących samochodem nie posiada uprawnień do jego kierowania, ani jego dokumentów.

- W bagażniku renaulta policjanci zauważyli łomy, nożyce do cięcia metalu oraz zapakowane w 6 woreczków foliowych monety o nominałach jednego, dwóch i pięć groszy. Ujawnione przedmioty wskazywały, iż mogą służyć do dokonywania włamań, a bilon pochodzić z dokonanego włamania. Mężczyźni nie potrafili wyjaśnić do czego służyły im narzędzia i skąd pochodził bilon. Zostali zatrzymani do wyjaśnienia - informuje asp. sztab. Janusz Majewski z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

 

 

By wyjaśnić skąd może pochodzić odnaleziony bilon i co na sumieniu mogą mieć zatrzymani informacje o nich zostały przesłane do wszystkich jednostek policji sąsiadujących z komendą w Kraśniku.

- Jednocześnie na podstawie złożonych przez zatrzymanych wyjaśnień, zabezpieczonych materiałów i śladów policjanci ustalili, że mężczyźni byli sprawcami kilku przestępstw na terenie powiatu kraśnickiego dokonanych we wcześniejszym okresie. Ustalono, że 22-letni zatrzymany mężczyzna dokonał w lipcu tego roku kradzieży pieniędzy w kwocie 1500 zł oraz biżuterii o wartości 700 zł na szkodę mieszkańca miejscowości Polichna gm. Szastarka. W listopadzie usiłował dokonać włamania do pomieszczeń sklepu w miejscowości Ostrów Kolonia gm. Wilkołaz. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów - relacjonuje efekty dotychczasowej pracy policjantów rzecznik prasowy KPP Kraśnik.

Dochodzenie wciąż trwa. Na razie mężczyźnie zostały postawione zarzuty za już potwierdzone przestępstwa. Otrzymał karę 16 miesięcy pozbawienia wolności. 

- Drugiemu z zatrzymanych, 39-letniemu mieszkańcowi powiatu lubelskiego, policjanci postawili zarzut dokonania w listopadzie włamania do sklepu spożywczego w Słodkowie Drugim z którego zabrał 300 paczek papierosów, tytoń oraz alkohol o łącznej wartości ponad 6 tys. zł - dodaje Janusz Majewski.

 

foto policja

Najnowsze ogłoszenia