Ogłoszenie

Sprawcy rozbojów na kobietach w rękach policjantów

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Dwaj podopieczni ośrodka wychowawczego w Puławach okazali się sprawcami rozbojów na dwóch kobietach w Kraśniku. Jednej udało się obronić, ale druga straciła torebkę z dowodem osobistym, kartą bankomatową, telefonem i pieniędzmi. Napastnicy zostali na szczęście zatrzymani, a zabrane mienie wróciło do właścicielki.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kraśniku zostali powiadomieni o napaści na 69 letnia kobietę.

- Sprawcy zabrali napadniętej torebkę z zawartością dowodu osobistego, telefonu, karty bankomatowej oraz pieniędzy. Według opisu napaści dokonało dwóch młodych mężczyzn, Kilka godzin wcześniej doszło do podobnego napadu, lecz zdecydowana postawa napadniętej kobiety udaremniła zabór torebki - informuje asp. sztab. Janusz Majewski z KPP w Kraśniku.

O podobnych zdarzeniach policjanci z Kraśnika byli informowani od kilku dni i poszukiwali ich sprawców.

- Na jednej z ulic Kraśnika funkcjonariusze zauważyli mężczyzn odpowiadających rysopisowi przekazanemu przez poszkodowaną. Zostali zatrzymani. Okazało się, że są to nieletni przebywający na ucieczce z ośrodka wychowawczego w Puławach. Przy zatrzymanych odnaleziono skradzione przedmioty - wyjaśnia asp. sztab. Majewski.

Policjanci ustalili, że nieletni sprawcy przebywający przez 3 dni na terenie miasta dokonali jeszcze kilku podobnych czynów.

- 16 i 17 latek kilka dni wcześniej oddalili się z ośrodka i w tym czasie dokonali kilku przestępstw zuchwałej kradzieży i rozboju. W sumie policjanci postawili zatrzymanym 7 zarzutów, w tym dokonania 2 rozbojów 3 zuchwałych kradzieży i dwóch usiłowań dokonania czynu przestępczego. Po złożeniu wyjaśnień zostali odwiezieni do ośrodka - dodaje rzecznik kraśnickiej policji.

 

Za swoje czyny będą odpowiadali przed sądem. Za dokonane przestępstwa grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.    

Najnowsze ogłoszenia