Ogłoszenie

Gm. Annopol. Mężczyzna zmarł z wychłodzenia

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W niedzielę 8 stycznia policjanci zostali powiadomieni o zgonie mężczyzny w miejscowości Kopiec gm. Annopol. Ciało 52-latka, w mieszkaniu znalazł sąsiad zmarłego. Jak określił lekarz mężczyzna zmarł w wyniku wychłodzenia.

W niedzielę 8 stycznia policjanci z Kraśnika zostali powiadomieni o zgonie mężczyzny w miejscowości Kopiec gm. Annopol. Ciało mężczyzny zostało odnalezione w domu, w którym mieszkał. Najprawdopodobniej mężczyzna zmarł z wychłodzenia. Taką przyczynę zgonu podał lekarz sądowy, który przybył na miejsce zdarzenia. Jak ustalili policjanci, 52-latek nadużywał alkoholu.

- W okresie zimowym, kiedy temperatura na zewnątrz spada, nie zapominajmy, że wśród nas są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy policję lub pogotowie ratunkowe za każdym razem kiedy widzimy, że ktoś narażony jest na wychłodzenie organizmu. Taki telefon może uratować ludzkie życie – mówi rzecznik kraśnickich policjantów asp. szt.  Janusz Majewski.

Policjanci i strażnicy miejscy w ramach codziennej służby zwracają uwagę na osoby szczególnie narażone tj. osoby bezdomne, nieporadne życiowo, osoby starsze mieszkające samotnie, czy też osoby nietrzeźwe znajdujące się w okolicznościach zagrażających ich życiu i zdrowiu.

Policjanci kontrolują miejsca gromadzenia się osób bezdomnych i informują te osoby o możliwościach skorzystania z pomocy lokalnych ośrodków pomocy.

Najnowsze ogłoszenia