Ogłoszenie

Policjant po służbie rozpoznał i zatrzymał poszukiwanego

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

 Policjant niezależnie od tego czy jest na czy już po służbie powinien zachowywać szczególna czujność. Udowodnił to jeden z funkcjonariuszy Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Kraśniku. Dzięki niemu do zakładu karnego trafił poszukiwany mężczyzna.

Do zdarzenia doszło przedwczoraj (10 lutego) w godzinach popołudniowych w Kraśniku. Będący poza służbą policjant na ulicy Krasińskiego zauważył osobę podobną do jednego z poszukiwanych przez jednostkę w której pracuje.

- Policjant wykazał się doskonałą znajomością wyglądu poszukiwanego i dzięki temu mógł go zatrzymać. Poszukiwany, młody przestępca był tak zaskoczony, że nie stawiał oporu. O zatrzymaniu funkcjonariusz powiadomił dyżurnego kraśnickiej policji, który natychmiast na miejsce skierował patrol - informuje asp. sztab. Janusz Majewski, rzecznik prasowy KPP Kraśnik.

Policjanci z patrolu, który przybył na miejsce, wylegitymowali zatrzymaną osobę i potwierdzili, iż jest to 28-letni mężczyzna poszukiwany na podstawie dwóch nakazów odbycia kary pozbawienia wolności za zniszczenie mienia wydanych przez kraśnicki sąd.

Zatrzymany został przewieziony do komendy w Kraśniku i osadzony w policyjnym areszcie. Wczoraj został przewieziony do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe 10 miesięcy zgodnie z nakazem sądu.

Najnowsze ogłoszenia