Ogłoszenie

Kraśnik: Umyślnie potracił kobietę i uciekł z miejsca wypadku

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Kraśniccy policjanci wyjaśniają przyczynę i okoliczności zdarzenia do którego doszło wczoraj około 6:00 rano (7 marca) na ul. Oboźnej w Kraśniku. Kierujący fordem umyślnie najechał na idąca chodnikiem kobietę. Mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanej. W odnalezieniu go pomógł pies tropiący.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący fordem zjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie na chodnik i potrącił idącą nim kobietę.

- Samochód przejechał przez żywopłot odgradzający drogę od parku i po kilkudziesięciu metrach zatrzymał się po zderzeniu z barierką przejścia dla osób niepełnosprawnych. Kierujący samochodem mężczyzna oddalił się z miejsca nie udzielając pomocy poszkodowanej kobiecie. Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe. Policjanci zabezpieczyli ślady zdarzenia - informuje asp. sztab. Janusz Majewski, rzecznik prasowy KPP Kraśnik.

Trzydziestotrzyletnia kobieta trafiła ze złamaną nogą do szpitala. Równocześnie rozpoczęły się poszukiwania zbiegłego kierowcy. Było podejrzenie, że może być nietrzeźwy.

 

 

- Policjanci użyli psa tropiącego. Po około trzech godzinach od zdarzenia, kilka kilometrów od miejsca wypadku, w lesie, pies odnalazł ukrywającego się mężczyznę. Został on zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Przeprowadzone badanie trzeźwości potwierdziło, iż w momencie wypadku kierowca forda był nietrzeźwy. W jego organizmie znajdowało się ponad 2 promile alkoholu - wyjaśnia asp. sztab. Majewski.

Sprawcą okazał się 32-letni mieszkaniec gminy Kraśnik - znajomy poszkodowanej. Dzisiaj złożył wyjaśnienia co do okoliczności i przyczyn jego postępowania.

Zostały mu postawione zarzuty umyślnego uszkodzenia ciała, kierowania w stanie nietrzeźwości oraz zniszczenia mienia.

- Mężczyzna poddał się zaproponowanej przez prokuratora karze jednego roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres trzech lat, otrzymał zakaz prowadzenia pojazdów na trzy lata, grzywnę w wysokości 6 tys. złotych, obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody na rzecz UM w Kraśniku, nawiązkę na rzecz poszkodowanej kobiety w wysokości 2 tys. złotych oraz obowiązek przeproszenia poszkodowanej - dodaje rzecznik kraśnickiej policji.

 

foto policja

Najnowsze ogłoszenia