Kierowca bez uprawnień i z promilami sprawcą zderzenia z ciężarówką

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

We wtorek w Liśniku na łuku drogi doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z osobową mazdą. Kierowca mazdy został z obrażeniami ciała zabrany do szpitala. Jak się okazało kierowca osobówki jechał z aktywnym zakazem nie posiadając uprawnień do kierowania. Dodatkowo był nietrzeźwy - badanie wykazało ponad 1, 5 promila alkoholu.

Policjanci z Kraśnika wyjaśniają okoliczności przyczyny wypadku do którego doszło we wtorek 14 marca w Liśniku na drodze krajowej nr 74.  Po godzinie 20.00 na łuku jezdni doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką z naczepą. Rozbita osobowa mazda pozostała na jezdni, TIR zjechał do przydrożnego rowu. Na miejsce zostały skierowane służby ratownicze. Ranny kierowca osobowej mazdy został zabrany do szpitala, jak wynika z informacji uzyskanych od lekarzy na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobową mazdą, 26-letni kierowca na łuku jezdni przekroczył linię osi jezdni i zderzył się z jadącym z przeciwka samochodem ciężarowym, kierowanym przez obywatela Ukrainy. Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady, które pomogą  w ustaleniu przyczyny i szczegóły okoliczności.

Jak się okazało kierowca mazdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, miał orzeczony czynny zakaz prowadzenia pojazdów oraz był w stanie nietrzeźwości. W jego organizmie jak wykazało badanie było ponad 1, 5 promila alkoholu. Na drodze wystąpiły duże utrudnienia. Policjanci zorganizowali objazdy do czasu zakończenia czynności i usunięcia rozbitych pojazdów.