Wyprzedził radiowóz na skrzyżowaniu, a po zatrzymaniu chciał dać policjantom łapówkę. Wideo

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W czwartek 16 marca policjanci z sandomierskiej drogówki zatrzymali 73 -letniego mieszkańca gminy Annopol. Na oznakowanym pionowymi i poziomymi znakami skrzyżowaniu wyprzedzał radiowóz jadąc z prędkością 137 km/h. Chcąc wymigać się od kary chciał dać policjantom łapówkę.

Do zdarzenia doszło w okolicach miejscowości Zawichost.

- Około godziny 7:30 policjanci z sandomierskiej drogówki w pewnym momencie zauważyli jak ich pojazd został wyprzedzony przez mężczyznę, który kierował osobowym fordem. Kierowca manewr ten wykonał na oznakowanym skrzyżowaniu, przekraczając jednocześnie dozwoloną prędkość o 47 km/h - informują sandomierscy policjanci.

 

 

Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali do kontroli drogowej wspomniany pojazd. Okazało się, że 73-letni mieszkaniec gminy Annopol nie posiada przy sobie wymaganych dokumentów.

- Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności za popełnione wykroczenia usiłował wręczyć funkcjonariuszom łapówkę w kwocie 500 złotych - dodają przedstawiciele KPP w Sandomierzu.

Mieszkaniec gminy Annopol został zatrzymany, a następnie przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu. Okazało się, że od grudnia ubiegłego roku mężczyźnie zostały cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

foto i wideo KPP Sandomierz