Kraśnik: Policjanci odzyskali łup zanim właściciel zorientował się, że został okradziony

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Chwilę po dokonanej przez dwóch mężczyzn kradzieży policjanci odzyskali skradzione elektronarzędzia. Ich właściciel nie wiedział nawet, że został okradziony. O tym, że należące do niego elektronarzędzia warte ponad 2000 zł zostały skradzione, ale już odzyskali je policjanci dowiedział się od kolegi.

Na jednej z ulic miasta kraśniccy kryminalni zauważyli dwóch młodych mężczyzn niosących elektronarzędzia. Mężczyźni nieśli szlifierkę kątową oraz walizkę z wiertarką i osprzętem marki Bosch.

- Funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn. Na pytanie policjantów dotyczące pochodzenia narzędzi nie potrafili racjonalnie wytłumaczyć ich pochodzenia. Kryminalni szybko ustalili, iż narzędzia pochodzą z kradzieży. Zostały zabrane przez złodziei z samochodu dostawczego stojącego na jednym z parkingów - informuje rzecznik prasowy kraśnickiej Komendy Powiatowej Policji Janusz Majewski. - Ustalono właściciela. Jak się okazało nawet nie wiedział, że stracił wartościowe elektronarzędzia. Był zaskoczony wiadomością od swojego kolegi, że policja odzyskała jego sprzęt zanim zorientował się, że został okradziony - dodaje rzecznik

 

Sprawcom kradzieży grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.