Kraśnik: Policjanci odzyskali łup zanim właściciel zorientował się, że został okradziony

Na sygnale
Narzędzia
Czcionka

Chwilę po dokonanej przez dwóch mężczyzn kradzieży policjanci odzyskali skradzione elektronarzędzia. Ich właściciel nie wiedział nawet, że został okradziony. O tym, że należące do niego elektronarzędzia warte ponad 2000 zł zostały skradzione, ale już odzyskali je policjanci dowiedział się od kolegi.

Na jednej z ulic miasta kraśniccy kryminalni zauważyli dwóch młodych mężczyzn niosących elektronarzędzia. Mężczyźni nieśli szlifierkę kątową oraz walizkę z wiertarką i osprzętem marki Bosch.

- Funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn. Na pytanie policjantów dotyczące pochodzenia narzędzi nie potrafili racjonalnie wytłumaczyć ich pochodzenia. Kryminalni szybko ustalili, iż narzędzia pochodzą z kradzieży. Zostały zabrane przez złodziei z samochodu dostawczego stojącego na jednym z parkingów - informuje rzecznik prasowy kraśnickiej Komendy Powiatowej Policji Janusz Majewski. - Ustalono właściciela. Jak się okazało nawet nie wiedział, że stracił wartościowe elektronarzędzia. Był zaskoczony wiadomością od swojego kolegi, że policja odzyskała jego sprzęt zanim zorientował się, że został okradziony - dodaje rzecznik

 

Sprawcom kradzieży grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.