Kraśniczanin zatrzymany za handel sterydami

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą kraśnickiej Komendy Powiatowej Policji, realizując ustalenia operacyjne, zatrzymali 28-letniego mężczyznę, mieszkańca Kraśnika, który wprowadzał do obrotu sterydy. W jego mieszkaniu ujawniono i zabezpieczono około 11 tys. tabletek i ponad 2 tys. ampułek różnego rodzaju środków farmaceutycznych.

Mężczyzna został zatrzymany wczoraj (4 kwietnia).

- Mężczyzna za pośrednictwem stron internetowych oraz posługując się fikcyjnymi danymi oferował do sprzedaży sterydy. Nie posiadał pozwolenia na dopuszczenie ich do obrotu - informuje Sylwia Kozik z KPP Kraśnik. - Policjanci ustalili także, iż mężczyzna wysyłał paczki z zawartością sterydów osobom z różnych części Polski. 14 takich paczek przygotowanych do nadania zostało wczoraj zabezpieczone - dodaje policjantka.

 

 

Zatrzymany 28-latek odpowie za przestępstwo z ustawy o prawie farmaceutycznym. Za wprowadzanie do obrotu lub przechowywanie w celu wprowadzenia do obrotu produktów leczniczych, nie posiadając do tego pozwolenia grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

  

Na górze foto ilustracyjne pixabay.com