Ogłoszenie

Napadli, dotkliwie pobili i okradli mężczyznę. Grozi im 12 lat więzienia

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Kraśniccy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców rozboju do którego doszło 20 maja na terenie miasta. Ich tożsamość została ustalona na podstawie zgromadzonych rysopisów i monitoringu.

Od 20 maja kraśniccy policjanci poszukiwali sprawców rozboju do którego doszło na ul. Armii Krajowej.

- Po godzinie 22.00, gdy mężczyzna wracał do domu, został zaczepiony przez jednego ze sprawców, a dwaj kolejni napadli go od tyłu, przewrócili na ziemię i pobili. Napastnicy przemocą zabrali poszkodowanemu portfel z pieniędzmi i dokumentami – informuje Janusz Majewski, rzecznik prasowy KPP Kraśnik.

Patrol skierowany na miejsce zdarzenia nie natrafił na osoby, które mogły być sprawcami. Dochodzenie w sprawie przejęli policjanci operacyjni. Na podstawie opisu napastników i monitoringu wytypowali podejrzewane osoby. Zatrzymani zostali trzej mężczyźni.

- Do policyjnego aresztu trafił 31-latek i dwóch 18-latków. Wszyscy trzej to mieszkańcy Kraśnika. W trakcie przesłuchań przyznali się do dokonania napaści i złożyli wyjaśnienia. Policjanci ustalili również, że jeden z napastników kilka dni wcześniej dokonał kradzieży telefonu i portfela na szkodę jednej z kraśniczanek – dodaje asp.sztab. Majewski.

Sąd Rejonowy, na wniosek prokuratora, na podstawie zgromadzonych materiałów i postawionych przez policjantów zarzutów zastosował wobec sprawców rozboju środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy. Przestępcom za ten czyn grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Najnowsze ogłoszenia