Gm. Gościeradów. Znęcał się fizycznie i psychicznie nad byłą żoną, zaatakował policjantów

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Agresywny 53-letni mieszkaniec gminy Gościeradów trafił do aresztu. Znęcał się fizycznie i psychicznie nad byłą żoną. Zaatakował też interweniujących policjantów.

Z prośbą o interwencję na policję zadzwoniła 49-letnia kobieta. Zgłosiła dyżurnemu, że jej pijany mąż wszczął awanturę i groził jej zabójstwem przy użyciu noża. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce patrol policji.

- Policjanci zastali na balkonie zgłaszającą, która przekazała im, że mąż porusza się po mieszkaniu z nożem. Kiedy weszli do mieszkania, przebywający w nim sprawca awantury na widok funkcjonariuszy podniósł krzyk, zaczął ich wyzywać, po czym rzucił się na nich z pięściami, próbując wypchnąć za drzwi. Mężczyzna był bardzo agresywny, stawiał opór przy zatrzymaniu kopiąc funkcjonariuszy i uderzając ich rękami – informują kraśniccy policjanci.

Mężczyzna przy użyciu środków przymusu bezpośredniego został obezwładniony. Policjanci założyli mu na ręce kajdanki, ale nadal był agresywny.

Policjanci oraz prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt wobec agresywnego 53-latka. Wczoraj sąd przychyli się do wniosku śledczych.

- Jak się okazało nie jest to pierwszy wyczyn mężczyzny. Był on już karany za znęcanie się nad rodziną. Odpowie za znęcanie się nad rodziną oraz naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie policjantów grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje policja.