Księżomierz. Wjechał w odpustowy stragan. Był pod wpływem alkoholu

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W niedzielny poranek w stragan odpustowy przy drodze przy kościele w Księżomierzy wjechał w samochód. Do szpitala trafiła kobieta która go rozstawiała. Na szczęście nie odniosła obrażeń i została zwolniona do domu, ale sprawca zdarzenia trochę odpocznie od jazdy samochodem.

Do zdarzenia doszło w niedziele 2 lipca przed godz. 7.00 w Księżomierzy.

- Przy jednej z ulic pod kościołem sprzedawcy rozstawiali stragany z odpustowymi zabawkami i słodyczami. Nagle jadące ulicą audi zjechało na lewy pas ruchu, przejechało przez chodnik, uderzyło w ogrodzenie, a następnie w jeden ze straganów – informuje asp. Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Właścicielka stoiska została zabrana do szpitala, ale po badaniach zwolniono ją, gdyż na szczęście nie odniosła obrażeń.

 

 

- Kierującym audi okazał się 21-latek z gm. Annopol. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Wynik wskazał, że młody człowiek był pod działaniem ponad 0,4 promila alkoholu w organizmie – dodaje przedstawicielka policji.

Z tego względu policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna odpowie za jazdę w stanie po spożyciu alkoholu i spowodowanie kolizji.

 

 

foto Policja