Ogłoszenie

Strażacy ćwiczą nad Zalewem Kraśnickim. Szkolą się z ratowania tonącego człowieka

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Dzisiaj nad Zalewem Kraśnickim odbyła się pierwsza z trzech zaplanowanych na ten tydzień tur strażackich ćwiczeń z ratownictwa wodnego w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku sprawdzali swoje umiejętności i przypominali sobie procedury z zakresu udzielania pomocy osobie tonącej.

- Osoba tonąca została zabrana przez ratowników na łódź i przetransportowana do brzegu. Tutaj odebrali ją ratownicy i udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej – mówi o przebiegu ćwiczeń kapitan Adam Piłat z PSP Kraśnik.

 

 

Nasza Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej dysponuje dwiema łodziami i pontonem, które wykorzystywane mogą być do ratownictwa wodnego. Na szczęście najczęściej służą one jednak do ćwiczeń.

- W razie potrzeby jesteśmy przygotowani i przeszkoleni do ratowania tonących osób, ale nie przypominam sobie żebyśmy do takiej interwencji tutaj byli wzywani. Na co dzień przy kąpielisku na Zalewie Kraśnickim są ratownicy i to oni w pierwszej kolejności, jeśli jest taka konieczność, udzielają pomocy osobom poszkodowanym – dodaje kapitan Piłat.

 

Zdjęcia z dzisiejszych ćwiczeń możecie zobaczyć tutaj.

 

Najnowsze ogłoszenia