Ogłoszenie

Kraśniccy policjanci złapali mieszkańca woj. świętokrzyskiego z tytoniowa kontrabandą

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Policjanci z Kraśnika w kontrolowanym pojeździe odnaleźli ukryte, nielegalne papierosy, bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Właścicielem przemycanego towaru był mieszkaniec woj. świętokrzyskiego.

W środę 19 lipca policjanci z Kraśnika zajmujący się przestępstwami gospodarczymi przeprowadzili działania przeciwko osobom handlującym wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy skarbowej, przemycanymi z za wschodniej granicy.

- W jednym z kontrolowanych samochodów funkcjonariusze odkryli ukryte prawie 1200 paczek papierosów nielegalnie przemyconych do naszego kraju. Właścicielem kontrabandy był 68-letni mieszkaniec woj. świętokrzyskiego. Papierosy były ukryte w schowkach pod i za tylnym siedzeniem pojazdu oraz pod wykładziną podłogi jego samochodu – informuje asp. sztab. Janusz Majewski, rzeczni prasowy KPP Kraśnik.

Zatrzymany mężczyzna w przeszłości już kilkukrotnie był zatrzymywany przez służby w związku z przestępstwami akcyzowymi.

- Uszczuplenie należności Skarbu Państwa w przypadku sprzedaży nielegalnych papierosów wyniosłoby prawie 30 000 zł. Policjanci zabezpieczyli od 68-latka na poczet przyszłej kary pieniądze w kwocie 3 tys. zł – dodaje asp. Sztab. Majewski.

Zgodnie z obowiązującym prawem - kto nabywa, przechowuje, przewozi, przesyła lub przenosi towar stanowiący przedmiot czynu zabronionego, (w tym wyroby akcyzowe) lub pomaga w jego zbyciu albo ten towar przyjmuje lub pomaga w jego ukryciu, podlega karze grzywny albo karze pozbawienia wolności do lat 3.

 

Najnowsze ogłoszenia