Podróbki na annopolskim bazarze. Sprzedawał je mężczyzna narodowości bułgarskiej.

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Odzież sportowa, plecaki, perfumy z nazwami i logami renomowanych firm, w sumie blisko 700 różnych rzeczy zabezpieczyli kraśniccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Ujawniono je na targowisku w Annopolu.

- Policjanci z komendy powiatowej policji w Kraśniku, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, ustalili, że na annopolskim targowisku na jednym ze straganów sprzedawane są ubrania oraz perfumy znanych marek z podrobionymi znakami towarowymi – mówi st. aspirant Marta Winiarczyk-Bigos z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

Podczas przeszukania stoiska funkcjonariusze zabezpieczyli 350 sztuk bluz sportowych, spodenek, plecaków i saszetek. Mundurowi znaleźli także ponad 340 sztuk perfum.

 

 

- Zarówno odzież, plecaki jaki i kosmetyki opatrzone były zastrzeżonymi znakami towarowymi. Łączna wartość zabezpieczonego towaru szacowana jest na kwotę powyżej 40 tys. złotych. Trwa wyliczanie strat, jakie z tytułu nielegalnej sprzedaży mogli ponieść producenci – dodaje przedstawicielka KPP Kraśnik.

W sprawie tej zatrzymany został 36 letni obywatel Bułgarii. Pozostaje w areszcie do dyspozycji prokuratora. Mężczyźnie może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.