Dwa stacjonarne i samoobsługowe alkomaty już są do dyspozycji kierowców

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Alkohol może w organizmie utrzymywać się bardzo długo. Nawet na drugi dzień po jego spożyciu możemy „wydmuchać” taką jego zawartość, która grozić będzie nie tylko utratą prawa jazdy, ale i poważnymi sankcjami karnymi. Z myślą o kierowcach, którzy nie są pewni czy mogą już prowadzić pojazdy, w głównym budynku Komendy Powiatowej Policji na ul. Lubelskiej oraz w komisariacie w dzielnicy fabrycznej Kraśnika pojawiły się stacjonarne, samoobsługowe alkomaty.

Środki na ich zakup, za pośrednictwem Funduszu Wspierania Policji, w wysokości 5 tys. zł, zgodnie z uchwałą Rady Powiatu Kraśnickiego, w kwietniu tego roku przekazało tutejsze Starostwo Powiatowe.

Z obu urządzeń można już korzystać. Urządzenia są samoobsługowe, nie wymagają udziału policjanta. Wystarczy z podajnika wziąć jednorazowy ustnik i w krótkim czasie zweryfikować zawartość alkoholu lub jego brak w wydychanym powietrzu.

 

 

Zakup testerów trzeźwości był wspólną inicjatywą komendanta powiatowego policji podinspektora Marka Tchórza oraz starosty kraśnickiego Andrzeja Maja.

- Kierowcy mogą z nich korzystać w razie konieczności, aby upewnić się, czy mogą bezpiecznie prowadzić auto, a to z kolei dodatkowo zwiększa poziom bezpieczeństwa na drogach, na czym bardzo nam zależy – mówi starosta Andrzej Maj.

- Bardzo się cieszę, że nasz samorząd powiatowy oraz samorządy gminne są otwarte na współpracę z policją i wspierają nas finansowo w miarę możliwości, bo dzięki temu jesteśmy lepiej wyposażeni i możemy skuteczniej zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców – podkreśla komendant Marek Tchórz.