Ogłoszenie

Uczą dzieci bezpiecznie poruszać się po drodze. Foto

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Stowarzyszenie Rozwój i Bezpieczeństwo wspólnie z kraśnicką Komendą Powiatową Policji oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Lublinie ruszyło z kolejną edycją akcji Bezpieczna Droga do Szkoły. Najmłodsi uczniowie szkół z terenu powiatu kraśnickiego będą w jej ramach poznawać zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

Pierwsi już mieli ku temu okazję. Policjanci i przedstawiciele RiB spotkali się dzisiaj z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Annopolu oraz Szkoły Podstawowej nr 6 w Kraśniku. Najpierw była informacja jak należy zachowywać się w drodze do szkoły, co zrobić gdy zbliżamy się do przejścia dla pieszych i w końcu kiedy można przechodzić. Po niej przyszedł czas na naukę w praktyce. Pierwszoklasiści z kraśnickiej Szóstki ćwiczyli najpierw na przejściu dla pieszych na ul. Grunwaldzkiej koło swojej szkoły, a później na przejściu z sygnalizacją świetlną na alei Niepodległości. Dzieciom towarzyszył m.in. inspektor Kraśniczek, maskotka naszych policjantów.

 

 

- Akcja będzie trwała przez cały wrzesień na terenie całego powiatu kraśnickiego - zapowiada Jarosław Czerw, prezes RiB.

 

Jak wyglądała nauka poruszania się po ulicach w Kraśniku możecie zobaczyć na naszych zdjęciach. Znajdziecie je tutaj.

Najnowsze ogłoszenia