Ogłoszenie

Kraśnik: Policjanci i strażnicy graniczni zabezpieczyli 4 ciągniki pochodzące prawdopodobnie z kradzieży

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Policjanci kryminalni z Kraśnika wraz z funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej dokonali kontroli dwóch placówek sprowadzających i remontujących ciągniki rolnicze. Zabezpieczono cztery pojazdy, które posiadały wyraźne ślady ingerencji w pola numeryczne, co może świadczyć o ich nielegalnym pochodzeniu.

Akcja policjantów i specjalistów do zwalczania przestępczości motoryzacyjnej z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej miała miejsce wczoraj. Skontrolowano placówki zajmujące się sprowadzaniem z zagranicy i remontami sprzętu rolniczego.

- Na podstawie zebranych materiałów operacyjnych dokonano sprawdzenia w firmie sprowadzającej sprzęt rolniczy. Kontrole w czterech przypadkach wykazały ewidentne ślady ingerencji w polach numerycznych ciągników rolniczych, zmiany tabliczek identyfikacyjnych, co może świadczyć o ich nielegalnym pochodzeniu. Maszyny najprawdopodobniej zostały skradzione na terenie krajów Unii Europejskiej i przewiezione do naszego kraju. Skąd i w jaki sposób trafiły do Polski wykaże policyjne dochodzenie i ekspertyzy przeprowadzone przez biegłych – informuje asp.sztab. Janusz Majewski, rzecznik rasowy KPP Kraśnik

Działania były kontynuacją zwalczania transgranicznej przestępczości motoryzacyjnej w ramach platformy policyjnej współpracy międzynarodowej CARPOL. Wartość zabezpieczonego sprzętu określono na ponad 350 tys. zł.

Najnowsze ogłoszenia