Ogłoszenie

64 mandaty karne i 2 zatrzymane prawa jazdy w ramach wtorkowej akcji "Prędkość"

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W miniony wtorek, 17 października, policjanci przy użyciu videorejestratora oraz ręcznych mierników prędkości kontrolowali drogi powiatu kraśnickiego. Efekt ogólnopolskiej akcji pod kryptonimem "Prędkość" na naszym terenie to kilkadziesiąt mandatów karnych i 2 zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami na okres trzech.

W trakcie działań kraśniccy funkcjonariusze skontrolowali 79 kierujących pojazdami

- W  64 przypadkach doszło do niezastosowania się do ograniczenia prędkości co skutkowało otrzymaniem mandatu karnego i dopisaniem punktów karnych na konto kierującego w systemie informatycznym - informuje asp. sztab. Janusz Majewski z KPP Kraśnik. - Kontrole były najczęściej przeprowadzane w miejscach, gdzie zostało potwierdzone zagrożenie naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa - dodaje rzecznik prasowy kraśnickiej policji.

Wśród ukaranych mandatami znaleźli się między innymi kierująca samochodem firmowym przedstawicielka handlowa, która o ponad 30 kilometrów przekroczyła dozwoloną prędkość, a także kierowca autobusu wiozący dzieci na wycieczkę.

Jak wspomnieliśmy już na wstępie, w trakcie trwania działań 2 kierujących straciło prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Policjanci zapowiadają, że tego typu akcje będą powtarzane, ponieważ nadmierna prędkość jest nadal najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych.

Najnowsze ogłoszenia