Kraśniccy strażacy kupują nowy specjalistyczny samochód z napędem terenowym

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

tarta_PSP_tatra
Kraśniccy strażacy kupują nowy specjalistyczny samochód z napędem terenowym. foto KP PSP Kraśnik
Jeszcze w tym roku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku wzbogaci się o kolejny nowy pojazd. Będzie to średni samochód ratowniczo - gaśniczy z napędem terenowym ze specjalistycznym wyposażeniem. Wyposażenie to pozwoli na udział zarówno w działaniach ratowniczo - gaśniczych, jak i w zdarzeniach związanych z ograniczaniem zagrożenia dotyczącego substancji niebezpiecznych na terenie powiatu kraśnickiego.

kpt. Piotr Michałek, rzecznik prasowy kraśnickiej KP PSP : Cztery sztuki takich samochodów dla czterech komend powiatowych PSP tworzących konsorcjum - w Janowie Lubelskim, Kraśniku, Biłgoraju i Tomaszowie Lubelskim - zostaną zakupione w ramach projektu ?Ochrona naturalnych ekosystemów leśnych południowej Lubelszczyzny?. Planowany termin dostawy samochodów, których typ i rodzaj został wybrany w drodze rozstrzygniętego w kwietniu tego roku przetargu nieograniczonego, to koniec października.
Jako najkorzystniejszą ofertę biorącą udział w przetargu wybrano tę przedstawioną przez firmę Pojazdy Specjalistyczne Zbigniew Szczęśniak z siedzibą w Bielska Białej. Dostarczy ona średni samochód ratowniczo - gaśniczego z napędem terenowym (6x6) z zabudową pożarniczą na podwoziu marki TATRA T 810.
kpt. Piotr Michałek: Pozyskanie pojazdu o tak wysokich parametrach technicznych w zakresie przeprawy w trudnym terenie pozwoli nam na prowadzenie działań ratowniczo-gaśniczych w lasach. Znacznie ułatwi także rozpoznawanie i likwidację innych miejscowych zagrożeń w tym przeciwpowodziowych (patrolowanie wałów przeciwpowodziowych) w niedostępnym dla innych pojazdów samochodowych terenie. To wszystko wpłynie z kolei na podniesienia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu, jak również do ochrony bezcennych zasobów środowiska naturalnego.
Zakup samochodów jest częściowo finansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007 ? 2013, osi priorytetowej VI Środowisko i czysta energia, Działanie 6.1 Ochrona i kształtowanie środowiska, Kategoria III Bezpieczeństwo ekologiczne.

tarta_PSP_Unia_belka