Ogłoszenie

Gm. Annopol. Prowadził pod wpływem alkoholu, próbował uciekać, obrażał policjantów

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Kierowanie w stanie nietrzeźwości i znieważenie funkcjonariuszy – za te czyny będzie odpowiadał 24-letni mieszkaniec gminy Annopol. Policjanci zatrzymali go, gdy w Borowie wjechał do przydrożnego rowu.

Do zdarzenia doszło w czwartek 19 października. Policjanci z komisariatu w Annopolu zostali powiadomieni, że na drodze do miejscowości Borów doszło do zderzenia drogowego, którego sprawcą jest nietrzeźwy kierujący.

- Na miejsce został skierowany patrol, który po przybyciu stwierdził, że w przydrożnym rowie stoi uszkodzony VW, a obok mężczyzna, który na widok radiowozu zaczął uciekać. Policjanci podjęli pieszy pościg i po ok. 200 metrach zatrzymali uciekiniera – informuje asp.sztab. Janusz Majewski, rzecznik prasowy KPP Kraśnik.

Zatrzymany mężczyzna początkowo podał fałszywe dane.

- Sprawdzenie trzeźwości kierującego wykazało, że ma w wydychanym powietrzu prawie 3 promile alkoholu. Został przewieziony do komisariatu w Annopolu, tam zostały ustalone prawdziwe dane tożsamości. Mężczyzna okazał się 24 letnim mieszkańcem gm. Annopol. Był bardzo agresywny i w trakcie czynności wielokrotnie znieważał wykonujących czynności policjantów – dodaje asp.sztab. Majewski.

Mężczyzna trafił do aresztu w komendzie w Kraśniku.

Najnowsze ogłoszenia