Policyjna akcja w Urzędowie. Na miejscu antyterroryści, saperzy

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W godzinach porannych mieszkańcy usłyszeli huk, taki jaki ma miejsce przy okazji wybuchu petard. Teraz teren przy jednej z posesji w Urzędowie obstawiają policjanci. Na miejscu są też saperzy, straż pożarna i pogotowie ratunkowe.

Czego dotyczy policyjna akcja, która ma miejsce na ulicy Żabiej w Urzędowie, na razie nie udało nam się ustalić. Od rzecznika kraśnickiej policji dowiedzieliśmy się jedynie, że nasi funkcjonariusze zostali poproszeni jedynie o obstawę, a działania nadzoruje Komenda Stołeczna Policji w Warszawie. Staramy się ustalić coś więcej w tej sprawie.

- Policjanci wykonywali tam swoje czynności służbowe. Na ten moment nie informujemy jakie - usłyszeliśmy na razie od służb prasowych Komendy Stołecznej Policji w Warszawie.

 

Aktualizacja, g. 20:00

Jak ustalił portal Lublin112.pl, huk który rano słyszeli mieszkańcy to efek użycia przez antyterrorystów granatów hukowych podczas wejścia na posesję. Działania były prowadzone na zlecenie Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe. Ich cel wciąż nie został jednak ujawniony.