Ogłoszenie

Zabezpieczali miejsce wypadku, zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W środę (27 grudnia) policjanci obsługujący zdarzenie drogowe zostali powiadomieni przez dyżurnego, że w ich kierunku od strony Lublina jedzie samochód osobowy, którego kierowca może być pod wpływem alkoholu. Informacja pochodziła od innych uczestników ruchu na tej trasie. Sprawdzenie trzeźwości potwierdziło przypuszczenia.

Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany podczas czynności wykonywanych przez policjantów na miejscu wypadku drogowego do którego doszło w miejscowości Lasy (gm. Kraśnik) na drodze krajowej nr 19.

- Policjanci regulując ruchem w miejscu zdarzenia zwracali szczególną uwagę na zgłoszony pojazd. Zauważyli stojący i oczekujący na wznowienie ruchu na drodze samochód audi, którego dotyczyła informacji od dyżurnego. Wskazali kierowcy za pomocą latarki sygnalizacyjnej gdzie ma zatrzymać pojazd aby dokonać kontroli. Ten zlekceważył sygnały i po przejechaniu kilkunastu metrów skręcił w boczną drogę i zaczął odjeżdżać – relacjonuje przebieg zdarzeń asp.sztab. Janusz Majewski, rzecznik prasowy KPP Kraśnik.

Policjanci ruszyli w pościg za oddalającym się samochodem.

- Po około kilometrze samochód został zatrzymany. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Okazało się że w wydychanym powietrzu ma ponad 2 promile alkoholu – informuje asp.sztab. Majewski.

Zatrzymany to 43 letni mieszkaniec powiatu janowskiego. Już stracił prawo jazdy. Będzie także odpowiadał przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Najnowsze ogłoszenia