Ogłoszenie

W samochodzie policjanci znaleźli niewielką ilość narkotyków, ale jego pasażer w domu miał ich więcej

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Dwóch młodych mężczyzn zostało zatrzymanych w związku z ujawnieniem w samochodzie którym się poruszał niewielkiej ilości narkotyków. Policjanci postanowili jednak sprawdzić również, czy większej ilości środków odurzających nie posiadają w domach. W miejscu zamieszkania jednego z nich znaleźli kilkadziesiąt tabletek "ecstasy".

Policjanci z patrolu prewencyjnego kraśnickiej komendy zatrzymali do kontroli samochód osobowy kierowany przez 23-letniego mieszkańca gminy Kraśnik.

- W trakcie czynności policjanci ujawnili u 22-letniego pasażera woreczek strunowy z zawartością brunatnej substancji. Kontrola wnętrza pojazdu wykazała kolejne dwa woreczki, w których znajdowała się niewielka ilość suszu roślinnego oraz tabletka koloru różowego – mówi asp.sztab. Janusz Majewski, rzecznik prasowy KPP Kraśnik.

Obaj młodzi mężczyźni zostali zatrzymani, a posiadane substancje poddane zostały testom narkotykowym. Jak się okazało we wszystkich 3 woreczkach znajdowały się środki narkotyczne, które użyte testery wskazały jako haszysz, marihuanę i "ecstasy".

- Kierowca samochodu został przebadany na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Użyty alkotest wskazał, że jest trzeźwy, jednak jego zachowanie wskazywało, iż może być pod wpływem innych substancji odurzających. Została pobrana krew do badań. Młodzi mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a kryminalni przeprowadzili przeszukania w ich miejscach zamieszkania. W trakcie czynności w mieszkaniu 22-letniego mieszkańca Kraśnika policjanci odnaleźli wagę elektroniczną i ponad 50 tabletek koloru różowego w kształcie serca - informuje rzecznik prasowy kraśnickich policjantów.

Zabezpieczone drażetki zostały poddane badaniu testerem narkotykowym, którego wynik zabarwienia wskazał, iż jest to środek zawierający "ecstasy". O losie młodych mężczyzn zadecyduje Sąd.. Za posiadanie narkotyków grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Najnowsze ogłoszenia