Ogłoszenie

Dwóch mieszkańców gminy Trzydnik Duży zatrzymanych za narkotyki

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Kraśniccy funkcjonariusze prowadząc czynności operacyjne ustalili, że na jednej z posesji w gminie Trzydnik Duży nielegalnie uprawiane są konopie indyjskie. Na miejscu w trakcie przeszukania ujawnili szafę do uprawy konopi, a także susz. Ich właścicielowi, 37 letniemu mieszkańcowi gminy Trzydnik Duży, za uprawę i posiadanie narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Zarzuty posiadania zakazanych substancji usłyszał też inny, o 7 lat młodszy, mieszkaniec tej samej gminy. W jego przypadku zaczęło się od kontroli drogowej.

Informacje do których dotarli policjanci operacyjni z Kraśnika zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej doprowadziły ich do 37-letniego mieszkańca gminy Trzydnik Duży.

- Policjanci weszli na teren posesji i zatrzymali mężczyznę przy którym znaleziono fifkę szklaną z suszem roślinnym. Wraz zatrzymanym policjanci udali się do jego domu. Tam w trakcie przeszukania okazało się, że w szklanych słojach znajduje się pozyskany przez niego susz roślinny – informuje asp.sztab. Janusz Majewski

 

 

 

Ponadto policjanci zabezpieczyli szafę do hodowli konopi wyposażoną w specjalne oświetlenie i wentylatory. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 120 gramów suszu marihuany .

 

 

Z zarzutem posiadania zakazanych ustawą substancji zatrzymany został także 30-latek z gminy Trzydnik Duży. Kryminalni z kraśnickiej komendy w zajmowanych przez niego pomieszczeniach zabezpieczyli prawie 63 gramy marihuany.

- Policjanci z Kraśnika podczas kontroli pojazdu wyczuli z wnętrza kontrolowanego BMW mocny zapach marihuany. Kontrola rzeczy posiadanych przez kierowcę ujawniła woreczek foliowy z zawiniątkami folii aluminiowej, w których znajdował się susz roślinny – wyjaśnia Janusz Majewski.

Funkcjonariusze, podejrzewając, że 30 letni mężczyzna może mieć więcej narkotyków, dokonali także przeszukania zajmowanego przez mieszkania.

 

 

W trakcie czynności, w jednym z pomieszczeń, ujawnili ukryty w koszu na bieliznę susz roślinny, również zapakowany i przygotowany do handlu, oraz wagę elektroniczną do porcjowania. Po zbadaniu testerem narkotykowym okazało się, że jest to marihuana. Waga zabezpieczonego narkotyku to prawie 63 gramy – dodaje rzecznik prasowy kraśnickiej policji.

Najnowsze ogłoszenia