Ogłoszenie

Gm. Kraśnik. Powiedzieli, że zbierają datki, okradli starszego mężczyznę

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

83-letni mieszkaniec gm. Kraśnik wpuścił do domu dwóch mężczyzn. Ci, przekonując, że zbierają datki na chore dziecko, wykorzystali nieuwagę seniora i ukradli mu portfel w którym było kilka tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło 10 lutego.

- Mężczyźni oświadczając, że zbierają datki na chore dziecko, weszli do mieszkania i wykorzystali podeszły wiek oraz nieuwagę właściciela zabierając z szafki w pokoju portfel z pieniędzmi w kwocie 8 500 zł. Utratę oszczędności poszkodowany zauważył po kilku godzinach – informuje asp.sztab. Janusz Majewski z KPP Kraśnik.

Policjanci przybyli na miejsce zdarzenia ustalili jego przebieg i rysopisy sprawców. Prowadzone działania operacyjne pozwoliły na wytypowanie podejrzanych i ustalenie miejsca ich pobytu.

- Do zatrzymania doszło w pobliżu Radomia. W tym czasie sprawcy kradzieży przebywali w hotelu i nie spodziewali się wizyty policjantów. Okazali się nimi dwaj obywatele Rumunii w wieku 25 i 42 lat. Obaj nie posiadają stałego adresu zameldowania na terenie RP. Mężczyźni zostali przewiezieni do komendy w Kraśniku i osadzeni w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze odnaleźli przy nich część skradzionej kwoty – mówi rzecznik prasowy kraśnickiej policji.

Jak się okazuje może to nie być pierwsze takie przestępstwo dokonane przez zatrzymanych. Mogli działać także na terenie innych województw. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Najnowsze ogłoszenia