Ogłoszenie

Pociąg uderzył w drzewo leżące na torach

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Do niebezpiecznego zdarzenia kolejowego doszło wczoraj w Wilkołazie. Pociąg pospieszny relacji Przemyśl- Szczecin uderzył w leżący na torach pień drzewa, które wcześniej upadło na tory po prowadzonej wycince drzew. W wyniku uderzenia uszkodzona została lokomotywa oraz jeden z wagonów składu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Wczoraj (środa 28.02) kraśniccy policjanci zostali skierowani do Wilkołaza na stację kolejową, gdzie wg. zgłoszenia pociąg pospieszny relacji Przemyśl- Szczecin uderzył w leżące na torach drzewo. Jak ustalili policjanci, w rejonie torowiska trwała wycinka drzew prowadzona przez specjalistyczną firmę wykonującą prace na zlecenie kolei. Po ścięciu drzewa o średnicy ok. 80 cm jego pień i gałęzie leżały na torach.

Pracownicy firmy zaczęli usuwanie zagradzających  tory konarów i potężnego pnia. W pewnym momencie zauważyli nadjeżdżający pociąg. Kierownik grupy  usiłował ostrzec maszynistę o przeszkodzie, lecz było już za późno. Lokomotywa uderzyła w gruby pień pozostający jeszcze na torach. Odbite od maszyny drzewo uderzyło jeszcze w jeden z wagonów uszkadzając jego części. W pociągu łącznie z obsługą jechało  40 osób.

Na miejsce zdarzenia przybyła grupa śledcza policji oraz przedstawiciele kolei odpowiedzialni za bezpieczeństwo. Przeprowadzone zostały oględziny miejsca zdarzenia oraz uszkodzeń składu pociągu. Po naprawie pociąg z opóźnieniem odjechał w kierunku Lublina.

Policjanci sprawdzili trzeźwość pracowników firmy wykonującej prace przy torowisku. Wszyscy byli trzeźwi.

Najnowsze ogłoszenia