Ogłoszenie

Bułgarka zatrzymana z podrobionymi koszulkami

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Kraśniccy policjanci zabezpieczyli podrobioną odzież znanych producentów. Podróbkami handlowała na targowisku miejskim w Annopolu obywatelka Bułgarii. Wartość handlowa oryginalnego towaru to około 20 tys. zł.

Funkcjonariusze z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą kraśnickiej komendy na podstawie zebranych informacji operacyjnych ustalili i zatrzymali 22 letnią obywatelkę Bułgarii, która na targowisku miejskim w Annopolu oferowała do sprzedaży podrobioną odzież oznaczoną zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych na całym świecie marek.

W trakcie przeszukania stoiska handlowego policjanci znaleźli ponad 250 koszulek z nielegalnie naniesionymi znakami kilku firm.

Według wstępnej wyceny, straty poniesione przez właścicieli firm, których odzież został podrobiona w tym przypadku mogą sięgnąć ponad 20 tys. zł.

Funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą regularnie kontrolują bazary, targowiska oraz inne punkty sprzedaży odzieży, także internetowe.

Zgodnie z art. 305 Ustawy prawo własności przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat. Jednak gdy sprawca uczynił sobie z takiego procederu stałe źródło dochodu, grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Najnowsze ogłoszenia