Ogłoszenie

Gm. Zakrzówek. Kolizja podczas skrętu w lewo. Jeden z kierowców pod wpływem alkoholu

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W miejscowości Rudnik Drugi (gm. Zakrzówek) doszło wczoraj (9 maja) do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów. Przyczyną wypadku był prawdopodobnie nieprawidłowo wykonany manewrem skrętu w lewo. Jeden z kierowców był pod wpływem alkoholu.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów przeprowadzających oględziny wynika, że przyczyną zdarzenia był nieprawidłowo wykonany manewr lewoskrętu przez 20 letniego kierującego peugeotem. Według wyjaśnień kierowcy VW golfa kierujący peugeotem nie włączył kierunkowskazu rozpoczynając manewr skrętu na posesję i nie zauważył, że jest wyprzedzany przez inny pojazd – informuje asp.sztab. Janusz Majewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

Efekt kolizji to dwa uszkodzone samochody i obrażenia ciała kierowcy peugeota. Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji.

- Badanie trzeźwości uczestników zdarzenia wykazało, że 25 letni kierowca golfa w wydychanym powietrzu ma ok. 0,45 promila alkoholu. Wykonane zostało badanie retrospektywne oraz pobrana krew do badań. Pozwoli to na ustalenie ilości alkoholu u kierowcy w momencie zdarzenia – dodaje rzecznik KPP Kraśnik.

Najnowsze ogłoszenia