Mieszkaniec gm. Wilkołaz handlował podrabianą odzieżą przez internet

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ponad 70 sztuk różnego rodzaju odzieży z podrabianymi znakami towarowymi producentów zabezpieczyli kraśniccy policjanci. Przez internet handlował nimi mieszkaniec gm. Wilkołaz.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z kraśnickiej komendy ustalili, że jeden z mieszkańców gminy Wilkołaz rozprowadza poprzez internet odzież różnych znanych marek.

- Z ustaleń wynikało, że wyroby posiadają podrobione znaki towarowe. Działanie takie jest przestępstwem określonym w ustawie o ochronie prawa własności przemysłowej. Funkcjonariusze przeszukali miejsce zamieszkania mężczyzny i zabezpieczyli ponad 70 sztuk odzieży w postaci bluz, koszulek, swetrów i spodni. Policyjni specjaliści w zakresie zwalczania tego rodzaju przestępczości określili jednoznacznie, że znaki firmowe na odzieży są podrobione – informuje Janusz Majewski z KPP Kraśnik.

Wartość rynkowa zabezpieczonej odzieży oszacowana została na około 17 tys. zł. O odnalezieniu podróbek i zatrzymaniu mężczyzny który nimi handlował powiadomione zostały kancelarie prawne reprezentujące producentów oryginalnej odzieży.

- Poza pokryciem strat firm produkujących oryginalną odzież spowodowanych wprowadzeniem na rynek podróbek, właściciel nielegalnego towaru poniesie karę za złamanie prawa własności przemysłowej. Grozi mu za to wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności – dodaje rzecznik prasowy kraśnickich policjantów.