Kunice (woj świętokrzyskie). Zderzenie autobusu wiozącego dzieci z powiatu kraśnickiego z ciężarówką

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W okolicy wsi Kunice (powiat opatowski, woj. świętokrzyskie) na drodze krajowej nr 74 doszło dzisiaj rano do wypadku z udziałem autobusu wiozącego dzieci. Autobus, którym na wycieczkę szkolną jechali uczniowie z jednej ze szkół w powiecie kraśnickim, zderzył się z samochodem ciężarowym.

Wspomnianym autobusem na wycieczkę do Krajna jechały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kosinie (gmina Annopol). W sumie w pojeździe znajdowało się 24 uczniów, 4 opiekunów i kierowca.

- Do wypadku doszło około godziny 8:00. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący z naprzeciwka samochód ciężarowy zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z nadjeżdżającym autobusem. Dzieciom nie zagraża niebezpieczeństwo. Zostały one przewiezione do pobliskiej szkoły, gdzie są badane. Większość nie odniosła żadnych obrażeń. Czwórka uczniów zostanie przewieziona do szpitala na dalsze badania. Do szpitala trafił także kierowca autobusu - informuje podkomisarz Agata Frejlich, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Opatowie.

W szkole do której trafiły dzieci są pod opieką medyczną i psychologiczną. Dostały także jedzenie i picie. Wszyscy rodzice już zostali powiadomieni o zdarzeniu. Część z nich dotarła na miejsce. 

Rodziny biorących udział w wypadku mogą uzyskać informacje pod numerem telefonu 723 192 069.