Ogłoszenie

Mniszek (gm. Gościeradów). Pożar w domku jednorodzinnym. Jedna osoba poparzona

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nie tylko w Kraśniku strażacy mieli wczoraj sporo pracy. Do pożaru doszło także w domku jednorodzinnym w miejscowości Mniszek (gm. Gościeradów). W akcji gaśnicze udział wzięło kilkudziesięciu strażaków.

Do pożaru doszło w nocy z czwartku na piątek (2-3.08.2018).

- Ogień pojawił się w drewnianym domku jednorodzinnym, objął między innymi więźbę dachową. Na dodatek doszło do wybuchu butli z gazem. Akcja była trudna, ponieważ budynek przykryty był blachodachówką, by pożar ugasić trzeba było ją zdejmować, i miał podwójny strop – informuje kpt. Piotr Michałek z PSP Kraśnik.

 

 

W akcji udział wzięło 8 zastępów straży pożarnej, 5 OSP i 3 PSP.

Poszkodowana została jedna osoba, właściciel domu, która z oparzeniami przewieziona została do szpitala.

- W wyniku pożaru, wybuchu gazu i akcji gaśniczej zniszczenia są tak duże, że dom nie nadaje się do zamieszkania. Została naruszona jego konstrukcja. Ze względu na skalę zniszczeń trudno też określić przyczynę pożaru – dodaje kpt. Michałek. Jak policjantom przekazał właściciel domu, do wybuchu pożaru doszło po wymianie butli gazowej zasilającej kuchnię. Mężczyzna w momencie wybuchu przebywał w pomieszczeniu obok kuchni.

 

Aktualizacja (4 sierpnia):

 Jak policjantom przekazał właściciel domu, do wybuchu pożaru doszło po wymianie butli gazowej zasilającej kuchnię. Mężczyzna w momencie wybuchu przebywał w pomieszczeniu obok kuchni.

 

Foto Ochotnicza Straż Pożarna Gościeradów

Najnowsze ogłoszenia