Annopol. Zanieczyszczona droga i smród. Podczas transportu wylały się odpady mineralne

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zanieczyszczony spory odcinek drogi oraz długo utrzymujący się smród to efekt zdarzenia do którego doszło w czwartek (20 września) wieczorem w Annopolu. Na drogę podczas transportu wylały się odpady mineralne pochodzące z zakładu zajmującego się przeróbką tworzyw sztucznych.

Zdarzenie miało miejsce na ul. Skały w Annopolu. Podczas transportu odpadów mineralnych otworzyła się jedna z burt pojazdu, którym były one przewożone.

- Doszło do zanieczyszczenia drogi, pojawił się też nieprzyjemny zapach. Na szczęście okazało się, że nie była to jakaś niebezpieczna dla zdrowia substancja. Były to odpady mineralne z zakładu zajmującego się recyklingiem tworzyw sztucznych, które mogą być wykorzystywane jako nawóz na polu. I w tym właśnie celu były transportowane. Burta pojazdu którym były przewożone była źle zapięta i w ten sposób trafiły one na drogę – informuje asp.sztab. Janusz Majewski z KPP Kraśnik

Na miejscu interweniowała straż pożarna. Droga wstępnie została uprzątnięta przez strażaków, by maź która się na niej znalazła nie stwarzała zagrożenia w ruchu. Do całkowitego zebrania nieczystości zobowiązana została osoba, która je przewoziła.