Ogłoszenie

Zatrzymanemu nietrzeźwemu kierowcy z pomocą przyjechał również nietrzeźwy kolega

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kraśnickiej komendy zatrzymali w Olbięcinie (gm. Trzydnik Duży) do kontroli drogowej osobową hondę. Kierował nią mężczyzna będący pod wpływem alkoholu. Gdy na miejscu zdarzenia pojawił się jego kolega, który przywiózł kobietę, która miała pomóc w odprowadzeniu samochodu, okazało się, że on też tego dnia nie powinien siadać za kierownicę.

W trakcie kontroli policjanci stwierdzili, że kierowca hondy, mieszkaniec gm. Gościeradów, jest pod wpływem alkoholu. Miał ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci sporządzili dokumentację i zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. By pomóc w sprowadzeniu samochodu do domu na miejsce zdarzenia przyjechał kolega nietrzeźwego kierowcy. Przywiózł pasażerkę, która miała pokierować drugim samochodem.

- Policjanci wykonujący czynności na miejscu zauważyli, że kierujący mercedesem również może być pod wpływem alkoholu. Pomiar trzeźwości potwierdził podejrzenia. On również miał w wydychanym powietrzu ponad pół promila alkoholu – informuje asp.sztab. Janusz Majewski. - Na szczęście kobieta, która przyjechała na miejsce kontroli jako pasażerka mercedesa, była trzeźwa. Musiała się w tym przypadku zaopiekować pojazdami obu nietrzeźwych panów – dodaje rzecznik prasowy KPP Kraśnik.

Obaj mężczyźni stracili swoje uprawnienia do kierowania pojazdami, czeka ich także odpowiedzialność przed sądem. Za kierowanie pod wpływem alkoholu może im grozić nawet pozbawienie wolności.

Najnowsze ogłoszenia