Pijany rowerzysta chciał przekupić policjantów

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości oraz chęć wręczenia łapówki policjantom – takie przewinienia ma na swoim koncie 36-letni Ukrainiec. Mężczyzna wpadł, gdy przewrócił się ze swoim rowerem przed nadjeżdżającymi na motocyklach policjantami.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek (1 listopada) po godz. 16 w Kraśniku. Mężczyzna kierując rowerem nagle przewrócił się na jezdnię przed nadjeżdżającymi na motocyklach policjantami.

- Szybko wyszedł na jaw powód upadku. Okazało się, że rowerzysta miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu – st.sierż. Paweł Cieliczko z KPP Kraśnik

Nie chciał podać swoich danych legitymującym go funkcjonariuszom, dlatego trafił na komendę w celu ustalenia tożsamości.

W trakcie doprowadzenia jednostki Policji rowerzysta jasno oznajmił stróżom prawa z drugiego patrolu, że w zamian za wypuszczenie go na wolność, obiecuje 500 zł. Łapówki. Policjanci o próbie przekupstwa natychmiast powiadomili oficera dyżurnego. W trakcie dalszych czynności mundurowi potwierdzili jego dane. To 36-letni obywatel Ukrainy – dodaje st.sierż Cieliczko.

Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.